Energirådet ble etablert høsten 2012 og består av rådmenn/kommunedirektører og andre i kommunenes administrasjon. Hensikten med Energirådet er å styrke kompetansen i medlemskommunene og i sterkere grad å involvere kommuneadministrasjonen i LVKs arbeid for å sikre vertskommunenes rettigheter og inntekter.

Nytt styre ble valgt på Energirådets årsmøte 25. august 2022.

Odd Egil Stavn ble gjenvalgt som leder av Energirådet. Ann Ebeltoft ble valgt som nestleder.

Region Medlem Epost Telefon
Viken Odd Egil Stavn, Flå
(leder)
 odd.egil.stavn@flaa.kommune.no  90 13 99 58
Innlandet Gunn Mona Dokken, Sør-Fron  gunn.mona.dokken@sor-fron.kommune.no  61 29 90 42
Agder Ann Ebeltoft, Bykle
(nestleder)
 ann.ebeltoft@bykle.kommune.no 99 16 32 95
Rogaland Karin Dokken Austvik, Suldal karin.dokken.austvik@suldal.kommune.no  95 72 61 14
Vestland Svein Helge Hofslundsengen, Masfjorden  svein.helge.hofslundsengen@masfjorden.kommune.no 56 16 62 15
Møre og Romsdal Wenche Solheim, Ørsta  wenche.solheim@orsta.kommune.no 95 75 57 88
Trøndelag Mons Otnes, Rindal mons.otnes@rindal.kommune.no 41 50 77 87
Nordland Ole Petter Nybakk, Beiarn  ole.p.nybakk@beiarn.kommune.no 41 91 50 91
Troms og Finnmark Bjørn Atle Hansen, Alta  bjorn-atle.hansen@alta.kommune.no 95 76 52 12
Vestfold og Telemark Anne Tove Sandal Teigenes anne.tove.sandal.teigenes@tinn.kommune.no 97 55 85 24
Landsstyrets medlem Heidi Horndalen, Tydal heidi.horndalen@tydal.kommune.no 91 17 55 70